Lokalizacja

W zgodzie z naturą

Południowe dzielnice Katowic to spokojna i malownicza okolica. Określenie "zielone płuca" Katowic zawdzięcza swoim atutom: bliskość terenów zielonych i leśnych, wiejski charakter dzielnicy, nieskażony teren sprawiają, że okolicę charakteryzuje naturalna więź z przyrodą.

Tereny Podlesia i Zarzecza są doskonale skomunikowane zarówno z centrum stolicy Śląska, jak i z sąsiadującymi miastami m.in. tj. Tychy i Mikołów. Posiada dogodne połączenia drogowe z autostradami A1 i A4, a także z Międzynarodowymi Portami Lotniczymi w Katowicach – Pyrzowicach i podkrakowskich Balicach. W zakresie komunikacji miejskiej obsługę zapewnia tu linia nr 37 (Mikołów – Katowice) oraz dworzec PKP Katowice Podlesie, gdzie w przyszłości planowana jest budowa centrum przesiadkowego „park&ride”.

Obszar należy także do najbezpieczniejszych- charakteryzuje go najniższy współczynnik przestępczości oraz liczby wypadków.

Wszystkie te rzadko spotykane zalety zostały docenione przez tygodnik „Wprost” - Podlesie i Zarzecze zajęły zaszczytne miejsce na liście 100 najatrakcyjnieszych do zamieszkania miejsc Polski.


Wyświetl większą mapę


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »